RODO - informacja
Administratorem danych osobowych 
w Miejskim Zarządzie Zieleni i Gospodarki Komunalnej
w Bytomiu
jest Dyrektor MZZiGK,
41-902 Bytom, ul. Smolenia 35

Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych:
Sergiusz Kunert, email: iod@mzzigk.bytom.pl

czytaj więcej...

Zapraszamy na piknik do Parku Kachla… Utworzono 28 czerwca, 2019 przez webmaster

Wakacje przywitają nas energetycznym happeningiem #parkowelove, który jest podsumowaniem obserwowanych przez mieszkańców Bytomia działań, mających na celu odnowę zieleni w parkach miejskich.

Podczas happeningu dzieci, młodzież oraz wszystkie zainteresowane osoby, będą mogły skorzystać z atrakcji dostępnych w specjalnie przygotowanych strefach. Na miłośników rękodzielnictwa, upcyklingu i prac ręcznych czekać będą warsztaty przygotowywania własnych sadzonek, robienia przypinek, magnesów, plecaków i wyrobów z drewna. Tuż obok będzie można wyszaleć się w oldschoolowej strefie ruchowej. Czekać będą zabawy podwórkowe jak za starych dobrych czasów, dawka rywalizacji i endorfiny! Będzie także okazja wziąć udział w zajęciach jogi skierowanej do całych rodzin Dla spragnionych odpoczynku przygotowana będzie strefa chilloutu – leżaki, hamaki… Zrobicie też własny zielony koktajl! Dla najmłodszych wydzielona zostanie wyjątkowa strefa chilloutu malucha z wielkoformatowymi kolorowankami i bajkami o parku opowiadanymi przez bytomskiego przyrodnika.

Na wszystkich “instafanów” czekać będzie specjalna strefa instax, w której będzie można zrobić natychmiastowe selfie z własnoręcznie przygotowanym hashtagiem! Do tego dla chętnych instagramowy konkurs!

Na finał szykuje się klimatyczny koncert Silesian Brass Quartet!

Weźcie koce, kosze pełne smakołyków i przyłączcie się do wydarzenia, które jednocześnie będzie wielką inauguracją Polany Piknikowej (dawna psia polana przy Amfiteatrze w końcu doczeka się zmiany nazwy).

Udział w happeningu jest bezpłatny.

Zapraszamy na Polanę Piknikową (przy Amfiteatrze oraz siedzibie MZZiGK) w Parku Miejskim im. F. Kachla 29 czerwca 2019 od godziny 12:00 do 16:00.

Organizatorem happeningu jest Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu we współpracy z bytomskimi stowarzyszeniami: MYbytomianie i Manuffaktura.

Wydarzenie jest częścią kampanii promocyjnej projektu “Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Priorytet II – Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.5. – poprawa jakości środowiska miejskiego.

Zobacz plakat

Szczegółowy program wydarzenia

STREFA WARSZTATÓW EKO
OD 12.00:

 • naturalne dekoracje
 • gadżety DIY – magnsesy, przypinki, plecaki (Stowarzyszenie Majstersztyk)
 • sadzonki (Manuffaktura)
 • zielone koktajle (Mobilny Kucharz)

STREFA FOTO
OD 12.00:

 • zdjęcia instax
 • instagramowy konkurs selfie

STREFA CHILLOUT
OD 12.00:

 • polana piknikowa
 • hamaki, leżaki i koce
 • smakołyki
 • chillout dla malucha: kolorowanki wielkoformatowe, opowiadanie bajek o parku

STREFA RUCHU
OD 12.00:

 • gry i zabawy

OD 13.00:

 • joga dla całej rodziny (Yoga Balance)

KONCERT
OD 15.00 DO 16.00:

 • Silesian Brass Quartet

 

Odnowa zieleni w parkach miejskich

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020
Priorytet II – Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.5. – poprawa jakości środowiska miejskiego

Skip to content